Monstroid 2: Wielozadaniowy Szablon WordPress o Monstrualnych Możliwościach


Monstroid² to już druga iteracja bardzo udanego motywu WordPress, przeznaczonego do szerokiego zakresu zastosowań. Zbudujecie na nim prywatnego bloga, zaawansowaną stronę firmową, portal informacyjny czy sklep internetowy Woocommerce – nawet jeśli nie macie doświadczenia w budowaniu własnych stron internetowych. Zobaczcie możliwości tego znakomitego motywu i przekonajcie się, dlaczego warto go wybrać.

Wygląd i możliwości

Jeśli myślisz że budowa profesjonalnie wyglądającej i efektownej strony jest bardzo trudna, mylisz się. Z Monstroidem² zbudujesz błyskawicznie stronę dzięki instalacji kilkoma kliknięciami oraz ponad 300 dostępnymi skinami. Po prostu zaimportuj dane demo, wybierz wygląd który najbardziej ci odpowiada i dodaj własne, logo, treść oraz zdjęcia – to łatwe. Oto kilka przykładów:

szablon wordpress naturalny

Naturonity: ekologiczny skin Monstroid² dla blogów o zdrowym odżywianiu

szablon wordpress agencja seo

Ulsen: motyw typu one page dla agencji SEO

szablon wordpress portalowy

Noovazity: Szablon WordPress portalowy

… a to jedynie kilka z dostępnych kilkuset szablonów wyglądu. Zobaczcie je na stronie demo.

Co więcej, developerzy szablonu regularnie aktualizują jego skiny i co tydzień pojawiają się nowe skórki graficzne, dedykowane do wielu branż. Gwarantowane są również regularne aktualizacje, co zapewnia bezawaryjne działanie, a także łatanie luk mogących negatywnie wpływać na bezpieczeństwo strony.

Monstroid² przystosowany jest do (niezbyt lubianego) edytora Gutenberg, więc treść postów i stron możecie edytować bez problemu blokowo, jak i przy użyciu edytora klasycznego. Jeśli natomiast tworzycie właśnie sklep internetowy Woocommerce, bardzo prosto jest go zrobić z Monstroidem i ten szablon posiada dedykowaną integrację e-commerce.

Budowa stron i funkcjonalności

Zintegrowany moduł Elementor pozwala na tworzenie zaawansowanych stron metodą „przeciągnij i upuść” i łatwe dodawanie modułów do podstron. Dosłownie trzema kliknięciami dodacie slider, galerię czy też elementy tekstowe. Oprócz tego, szablon posiada ponad 500 (!) modułów strony, w tym sekcje takie jak cennik, kalendarz czy opinie klientów. Ale to jeszcze nie wszystko: zintegrowane dodatki JetElements umożliwią łatwe dodawanie bardzo efektownych efektów paralaksy, bannerów, licznika czy wykresów kołowych.

Przegląd możliwości JetElements. To wszystko w cenie szablonu!

Przypadła nam również do gustu możliwość modułowego tworzenia menu za pomocą MegaMenu. Dzięki temu w waszym menu zamieścicie nie tylko czyste linki, ale także nagłówki, obrazki i snippety tekstu.W podobny sposób można w Monstroidzie edytować nagłówek i stopkę. To duże ułatwienie w stosunku do zwykłych szablonów WordPressa, w których edycja tych elementów wymaga wiedzy programistycznej i modyfikowania plików PHP oraz CSS motywu.

mega menu szablon WordPress

Przykład MegaMenu w Monstroidzie 2 – tego nie zrobicie zwykłym szablonem

Oczywiście, to wszystko opisane zostało w zaawansowanej dokumentacji, a oprócz tego developer zapewnia pomoc techniczną i odpowiedzi na pytania użytkowników.

Wymagania i instalacja

Monstroid² nie wymaga żadnych szczególnych skryptów i oprogramowania zainstalowanego na serwerze żeby działał poprawnie. Jeśli możecie uruchomić WordPressa, uruchomicie też ten szablon. Zajmuje około 50 mb miejsca na serwerze, wymaga MySQL 5.5+ oraz 64 mb pamięci do wykonywania skryptów. Do prawidłowego działania wymagane są również dodatkowe wtyczki, ale dzięki instalatorowi, automatycznie dodacie je przy aktywacji motywu.

Podsumowując

Zalety:

  • Mnóstwo gotowych skinów – łatwo zbudujesz wymarzoną stronę
  • Pełna integracja z Elementorem i JetElements dla łatwego tworzenia efektywnych witryn
  • Zoptymalizowany dla SEO i szybkiego ładowania
  • Niska cena w stosunku do możliwości

Wady:

  • Duża liczba funkcjonalności wymaga poświęcenia czasu dla poznania wszystkich możliwości

Warto podkreślić, że mimo bardzo zaawansowanych funkcji, które powinny zadowolić nawet bardzo wymagających developerów oraz osoby które lubią dużo dłubać w swojej stronie, przystosowując każdy element według własnych wyobrażeń, Monstroid 2 nie jest wcale trudny w obsłudze. Jeśli jesteś początkującym twórcą stron, bez problemu sobie z nim poradzisz. Właściwie jest to szablon pozbawiony wad – może tylko poza taką, że ogromna liczba funkcjonalności wymaga poświęcenia nieco czasu, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.

A oto film promocyjny tego motywu

Monstroid²  dostępny jest na Template Monster aktualnie w promocyjnej cenie 290 złotych i to świetny wybór dla osób które szukają pewniaka do wielu zastosowań oraz dla początkujących twórców stron, nawet nie posiadających doświadczenia.

kup szablon monstroid


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *